loading...
مؤسسه فرهنگی مجازی محبین
هیئت کجا بروم؟+محرم95

000-1  000-2  000-2  000-4  000-5  000-6  000-8  000-8

 

 

___________________________________________

 کلاس سوم:تمام فضیلت اهل بیت این نیست که ایشانمحل نزول وحی هستند

3مام اقسام وحی که بر پیامبر صلی الله علیه و آله نازل می‌شد بر اهل بیت نیز وارد می‌شده به جز یک قسم از آن، و آن وحیی است که به عنوان شریعت بوده است. پس حلال و حرام جدیدی بر اهل بیت علیهم السلام نازل نشده است اما اسرار و فلسفه‌ی احکام بر ایشان وارد می‌شده است.مام فضیلت اهلبیت این نیست که ایشان محل نزول وحی هستند بلکه ایشان خود مصدر وحی نیز بوده‌اند. جبرئیل وحی را از مرتبه‌ی نورانی اهل بیت (باطن اهل بیت، حقیقت اهل بیت، صادر اول، حقیقت محمدیّه) می‌گرفته و برای پایین‌ترین جنبه‌ی ایشان (جنبه‌ی بشری و عالم دنیا) می‌آورده است.

پی نوشت:

بخشی از سخنرانی حجت الاسلام عالی در هیئت محبان الزهرا (س) پاسداران در تاریخ 1392/12/11

_______________________

کلاس دوم: درس هگام، از ماه رمضان به فیض حداکثری برسیم

00

گام اول، بستن در بر روی حرام است. ابتدایی ترین نسخه ای که برای سالک می پیچند، عمل به واجبات ترک محرمات است. این کلاس اول سلوک است. وقتی به عنوان کلاس اول مطرح میشود مبادا نادیده گرفته شود.اگر کسی مرحله اول را خوب بگذراند خدا به او عنایت می‌کند و ولی خدا می شودخیلی از اولیای خدا در همین کلاس اول نشستند و ولی خدا شدند.

01

گام بعدی، بستن در بر روی امور شبهه ناک است. دین خدا از ما بستن در بر روی حرام را می‌خواهد. فقط؛ از این مرحله به بعد برای کسانی است که می خواهند مثل شهدا اوج بگیرند. مثل سلمان شوند. با قناعت بر مرحله اول کسی سلمان نمی‌شود.  خدا مدد می کند و در این مرحله کار آسان می‌شود.

اگر در گام اول در بر روی گناه بسته شود اراده‌ای میابی که در بر روی امر شبهه ناک ببندی و بعد استعدادی میابی که در را به روی غیر خدا ببندی. امیر المومنین(علیه السلام) در باب صفات متقین به همام فرمود: عَظُمَ الْخالِقُ فِي أنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ ما دُونَهُ فِي أعْيُنِهِم: تنها آفريدگار در نظرشان بزرگ است و جز او هر چه هست درديدگانشان خرد مى نمايد" علما غیر را نمیبینند و هر طرف میچرخند جلوه ای از جلوات خداوند را میبیند."فَأَيْنَمَا تُوَلُّواْ فَثَمَّ وَجْهُ اللّهِ.آیه 115 بقره"

پی نوشت:

سخنرانی حجت الاسلام میثم علی پناه  در جلسه هفتگی هیئت محبین شهادت؛

________________________________________________

کلاس اول: روح هم نیاز به مراقبه دارد.

00

از اموری که در مراقبه روح و جسم موثر است روزه است. متاسفانه افراد توجه نمی کنند در صورتی که در این ماه باید توجه ویژه ای به این موضوع شود. خدا مهمانی ای ترتیب داده است که در منازل خودمان است. ما روی نیاورده ایم به ماه مبارک بلکه خدا و ماه مبارک روی آورده به سوی ما؛ قَدْ أَقْبَلَ إِلَیْکُمْ شَهْرُ اللَّهِ. در این ماه هم برکت هست، هم مغفرت، هم رحمت و هم اموری که در توجه دادن خدا به خود باید انسان از آن استفاده کنیم.

 

01

آنچه در این ماه اهمیت دارد بهم نخوردن نظم زندگی انسان است.نظم، شرط این مسیر است. به هیچ وجه من الوجوه مناجات شبی که موجب از بین رفتن نظم زندگی شود توصیه نمی شود. در مسیر تقوا نظم فوق العاده اهمیت دارد. حتی عقب افتادگی های معنوی ناشی از بی نظمی است.عقب افتادگی های مادی و معنوی ما ناشی از بی نظمی در زندگی است.

پی نوشت:

سخنرانی حجت الاسلام مومنی در مراسم شب اول ماه مبارک رمضان در مهدیه تهرانپارس،

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
معاونت اهدای کمک های نقدی به هیئات مذهبی:

لوگو معاونت کمک های نقدیبدین وسیله به استحضار میرساند،موسسه فرهنگی مجازی محبین از بودجه خصوصی موسسه جهت کمک به هیئات مذهبی مورد تایید و برسی شده توسط مدیریت محبین،استفاده میکند.مبالغ از حداقل20.000تومان تا حداکثر 100.000 تومان تعیین شده.هیئات مذهبی جهت درخواست این کمک،میتوانند باinfo.mohebin@gmail.com در ارتباط باشند.


درباره ما
مدیریت موسسه:+989394578966 معاونت روابط عمومی:info.mohebin@gmail.com معاونت انفورماتیک:+02133856924 شناسه تلگرام بخش گرافیک و طراحی: mobiny0098@
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آیا از کارکرد و عمل الکرونیکی سایت رضایت دارید؟
  خدمات محبین

  4click

  1

  3click

  3click

  حامیان و دوستان محبین  سایت جامع فرهنگی 
مذهبی شهید آوینی Aviny.com

  فیلم برگزیده: