loading...
مؤسسه فرهنگی مجازی محبین
هیئت کجا بروم؟+محرم95

000-1  000-2  000-2  000-4  000-5  000-6  000-8  000-8

مبین عیجوی بازدید : 297 سه شنبه 03 فروردین 1395 نظرات (0)

#

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی به ظاهر علیه یکدیگر

هستند گفت: هدف تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی جلوگیری از تشکیل امت واحده اسلامی است.

#

سن رحیم پور ازغدی شامگاه پنجشنبه در اختتامیه سومین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی در محل تالار شهر مشهد با اشاره به اینکه جریانی به نام اهل سنت در شاخه اسلام امریکایی جریان اسلام تفکیری را گسترش می دهند بیان کرد: در حال حاضر جریان های تفکیری وهابی به سر دوراهی هستند که هدفشان جنگیدن با اسلام و انقلاب ایران باشد یا به فکر تشکیل خلافت اسلامی سنی باشند.

وی افزود: تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی به ظاهر علیه یکدیگر هستند که یکی به دفاع از زوجات پیامبر و صحابه پیامبر برمی خیزد و دیگری شعار اهل بیت می دهد اما در واقع هر دو کارکرد سیاسی و اجتماعی و در یک راستا را دارند و نتیجه هر دو پیشگیری از امت واحده اسلامی است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: جریان سنی گرای تکفیری تحت عنوان اهل حدیث شکل گرفته است که همچون اخباریون افراطی شیعه احادیثی را روایت می کنند که سند آن ها بسیار ضعیف است و معتقدند که نباید به سند اخبار و روایات توجه کرد.

وی بیان کرد: این دو گروه بر طبق ظاهر احادیث و آیات حکم و فتوا می دهند و معتقدند که نباید راجع به عقاید فکر و تحلیل کرد و عقل را در فهم آیات دخالت نمی دهند.

رحیم پور ازغدی یکی از مهمترین عقاید تکفیری را در حوزه خداشناسی صلب حجیت عقل در فهم آیات و روایات دانست و گفت: برخی از فتواهای این گروه ها با عقل و قرآن سازگار نیست و در آیاتی همچون «ید الله» و «کرسی الله» تعبیر به داشتن دست و پا و صندلی برای خدا می کنند اما برای آیاتی همچون «لیس کمثله شیء» پاسخی ندارند.

وی با اشاره به اینکه تکفیری ها معتقدند که انبیاء معصوم نیستند و پیامبر اکرم(ص) قبل از بعثت کافر بوده و گناه کبیره می کرده است، ادامه داد: اگر عصمت نبی زیر سوال برود توحید هم زیر سوال می رود چرا که مردم خواهند گفت خدا برای هدایت ما کسی را فرستاده است که اهل ارتکاب گناه است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: تسنن آمریکایی اصحاب پیامبر را کاتب وحی معرفی کرده و معاویه و یزید را معصوم می دانند اما پیامبر را کافر و مرتکب گناه کبیره اما این دیدگاه در اهل سنت نیز وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تشیع انگلیسی نیز از طرف دیگر اهل بیت را از پیامبر و قرآن بالاتر می داند، ادامه داد: انشعابات شیعه اهل بیت را خدا و خود را پیامبران اهل بیت می دانند که با این اقدام به دنبال ایجاد فتنه و تخریب عقاید مردم بودند.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه اهل سنت اهل بیت را معصوم نمی دانند اما دشمن اهل بیت نیز نیستند، خاطرنشان کرد: مکتب وهابیت و افراطی ها اسلام بنی امیه را ترویج می کنند و روششان نیز خوارج گونه است.

وی افزود: جریان های تکفیری اهل سنت خلفای صدر اسلام را سه خلیفه اول می دانند در حالی که بزرگان اهل سنت در آن زمان با بنی امیه و بنی عباس در دفاع از حقوق اهل بیت درگیر بودند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی اظهار کرد: آمریکا و انگلیس در ۱۰۰ سال اخیر در جهان اسلام نفوذ فرهنگی پیدا کردند و در میان حتی بخشی از روحانیان شیعه و سنی افکاری که منافع کفر و استکبار و صهیونیسم را تامین می کرد را ترویج کردند که همان اسلام آمریکایی است.

وی افزود: قرار گرفتن جریان های نواندیش دینی در مقابل روحانیت و حوزه تفکر اسلام منهای سیاست و حکومت را تبلیغ می کند که امام راحل در منشور روحانیت به این نکته اشاره کرده اند.
 
منبع: مهر
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
معاونت اهدای کمک های نقدی به هیئات مذهبی:

لوگو معاونت کمک های نقدیبدین وسیله به استحضار میرساند،موسسه فرهنگی مجازی محبین از بودجه خصوصی موسسه جهت کمک به هیئات مذهبی مورد تایید و برسی شده توسط مدیریت محبین،استفاده میکند.مبالغ از حداقل20.000تومان تا حداکثر 100.000 تومان تعیین شده.هیئات مذهبی جهت درخواست این کمک،میتوانند باinfo.mohebin@gmail.com در ارتباط باشند.


درباره ما
مدیریت موسسه:+989394578966 معاونت روابط عمومی:info.mohebin@gmail.com معاونت انفورماتیک:+02133856924 شناسه تلگرام بخش گرافیک و طراحی: mobiny0098@
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آیا از کارکرد و عمل الکرونیکی سایت رضایت دارید؟
  خدمات محبین

  4click

  1

  3click

  3click

  حامیان و دوستان محبین  سایت جامع فرهنگی 
مذهبی شهید آوینی Aviny.com

  فیلم برگزیده: